اولین همایش ” فرهنگ سازی به صفر رساندن اچ.آی.وی” به همت موسسه پیام آوران همیاری در تالار قلم کتابخانه ملی و با حضور مسئولین محترم لشگری و کشوری از جمله جناب آقای دکتر غفوری فرد نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی، جناب آقای دکتر درودی مدیر کشوری برنامه مشترک سازمان ملل متحد در زمینه ایدز، جناب آقای دکتر رضا زاده رییس مرکز توسعه و پیشگیری سازمان بهزیستی کشور، جناب آقای هوشیار رییس سازمان رفاه، خدمات و مشارکتهای اجتماعی شهرداری تهران، آقای قربانی نماینده محترم فرماندار تهران و جناب آقای علی دایی در تاریخ 93/12/20 برگزار گردید. این همایش که به منظور حمایت از مادران و کودکان متاثر از اچ.آی.وی تهیه و برنامه ریزی گردیده بود با پخش برنامه های مرتبط و سخنرانی عزیزان و بزرگواران شرکت کننده همراه شد.

در این مراسم تعدادی از عزیزان و بزرگواران به عنوان سفیران ” فرهنگ سازی به صفر رساندن اچ.آی.وی” معرفی گردیدند. آقای علی دایی، خانم بهنوش بختیاری، آقای دکتر غفوری فرد، آقای امیر حسین قاسمی، آقای آرش امیر احمدی لوح سفیرموسسه پیام آوران همیاری را دریافت نمودند.

مدیر عامل موسسه پیام آوران همیاری در این مراسم اعلام کردند که ما امیدواریم با جمع شدن سازمانهای مختلف و اقشار مختلف مردم از گروههای مختلف بتوانیم گام بزرگی در به صفر رساندن اچ.آی.وی برداریم.