با نام و یاد خدا

پنجمین جلسه کمیته راهبردی، 95/8/18 در محل دبیرخانه همایش صیانت وگفتمان سازی اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر با حضور مدیرکل محترم دفتر توسعه مشارکت های مردمی مبارزه با مواد مخدر، جناب آقای دکتر بیرجندی از ساعت 17:30 آغاز به کار کرد.

در ابتدا سرکار خانم فاطمه بهرام آبادیان دبیر دبیرخانه تشکل های همایش، گزارش مختصری از فعالیت های انجام شده در دبیرخانه را ارائه نمود و سپس از مسئول کمیته های مربوطه درخواست کردند که گزارش فعالیت های انجام شده را تحویل دهند.

در ابتدا جناب آقای غفاری مسئول کمیته روابط عمومی دبیرخانه به موارد ذیل اشاره نمودند:

-تماس با سمن های شرکت کننده درهمایش و قطعی کردن حضور آنان توسط سه تیم مجزا

-پیگیری  تکمیل فرم مشخصات و تاریخچه سمن ها

-با توجه به تعداد سمن ها تاریخ تکمیل فرم مشخصات سمن ها تا  95/8/22 تمدیدشد.

دکتر بیرجندی به این نکته اشاره کردند که نقش سمن ها بسیار مهم بوده و مدیریت تدوین بیانیه، گواهی ها، آیین نامه ها وپیشنهادات از وظایف دبیرخانه تشکل سمن ها می باشد.

سپس اقایان لطفی و دولتی از روند فعالیت ها در کمیته تشریفات و پشتیبانی گفته و خاطر نشان کردند که وظیفه تیم تشریفات در ارتباط مستقیم با مهمانان تعریف می شود و تیم پشتیبانی در پشت صحنه مراسم، خدمات را ارائه خواهند کرد. برای این منظور از کمک 100 نیروی داوطلب آقا و خانم استفاده خواهد شد که برای آنان دوره های آموزشی پیش بینی شده است.

به منظور تسهیل در رفت و آمد شرکت کنندگان، کارت شناسایی دیجیتالی تهیه شده که شامل اسامی واطلاعات شخصی آنان می باشد. افراد نیز جهت دریافت کارت ها به شوراهای هماهنگی استان ها مراجعه نموده و کارت خود را تحویل خواهند گرفت.

سرکار خانم بهرام آبادیان اشاره کردند که تمامی اطلاعات لازم از طریق کانال و گروه همایش به کلیه سمن های شرکت کننده ارائه می گردد و هم چنین افراد موظف هستند در طول همایش، کارت شناسایی دیجیتال را همراه داشته باشند.

در رابطه با نمایشگاه جنبی همایش اعلام شد که تعدادی غرفه، در نظر گرفته شده که آن را در اختیارشرکت ها، خیرین و یا سمنی گذاشته می شود که کار، محصول و یا دست آوردی از فرد بهبود یافته داشته باشند. این انتخاب و تقسیم بندی هم به عهده شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ها گذاشته شده است.

خانم بهرام آبادیان درخواست نهایی اسامی مهمانان را داشتند که قرارشد در اسرع وقت در اختیاردبیرخانه قرارگیرد. یاد آوری شد که به مهمانان تذکر داده شود که از به همراه داشتن هر گونه وسیله ای در روزهای همایش جدا خودداری کنند.

سپس جناب نیک آئین گزارش مربوط به کمیته علمی را ارائه نمودند. مهلت دریافت طرح یا مطالب علمی تا 22/8/95 اعلام شده است. هم چنین تا به امروز، بازخورد مثبتی ازاعلام فراخوان طرح یا مطالب علمی دریافت شده است.

از لگو و پوستر همایش نیز در پایان جلسه رونمایی گردید.

در پایان نیز، دبیر دبیرخانه همایش، ضمن تشکر از حضور دکتر بیرجندی و سازمان های شرکت کننده، که عبارت بودند از جمعیت حمایت از بهبود یافتگان، اندیشمندان رایا سلامت محور، جمعیت احیای انسانی کنگره 60، نوید پیام رهایی، مهر گستر، موسسه مهر اندیشان آفاق، پیام آوران همیاری و همیاران سلامت روان اجتماعی ایران و مدیر عامل و عضو جمعیت همیاران سلامت مینو در قزوین نیز به عنوان مهمان، درخواست همکاری وحضور از کلیه سمن های شرکت کننده را نیز داشته و منتظر دریافت اطلاعات می باشند.

 

دبیرخانه اولين “همايش ملي صيانت و گفتمان سازي اجتماعي شدن مبارزه با مواد مخدر

ایمیل دبیرخانه: dabirkhane.hamayeshsianat@gmail.com

شماره تلگرام: ٠٩٠١١٧٨٧٩٤٢

تماس با دبيرخانه تهران

٦٦٩١٦٨٧١

٦٦٩١٦٨٧٢

کانال همایش: hamayeshsianat @